0 850 302 08 61

Kaliteli Sigara Sarma Makinası Alırken Neye Dikkat Edilmeli ?

Sigaraya gelen zamlarla birlikte ya da sigara sarma işini ek gelir olarak yapmak isteyen bir çok insan kaliteli, sağlam ve iyi sarma yapan sigara sarma makinası aramaktadır. Öncelikle güzel sarım yapabilmek için ya tabaka almak gerek ya da sigara sarma makinası. Tabaka, sigara makaronuna doldurmaz, sigara kağıdı dediğimiz arap kağıdına sarım yapar. Fakat arap kağıdı sürekli sönmektedir. Bu durum can sıkıcı olabiliyor ve çakmak gazını bitiriyor.

Daha çok makarona dolum yapan sigara sarma makinaları tercih edilmektedir. Fakat piyasada olan bir çok makine sigara filtresine (makarona) düzgün sarım yapmamaktadır. Özellikle ucuz olan elektrikli sigara sarma makinaları yaylı sistem dediğimiz sistem ve sigara dolumu yaparken tütünü toz haline getirmektedir. Tütün toz haline geldiği zaman sigara filtresinden dökülür. Sigara keyfi yapayım derken, üstünüzü yakabilirsiniz. Bu yüzden sanal mağazamızda kesinlikle döndürmeli (yayın dönerek doldurması) sistem satmıyoruz. Rağbet gören modeller olduğu takdirde ürünün yaylı sistem olduğunu mutlaka belirtiyoruz.

Kaliteli, tütünü toz haline getirmeyen ve güzel sarım yapan sigara sarma makinası araştırması yapmak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Sizlere bu makineler hakkında çeşitli bilgiler vereceğim. Kaliteli ve düzgün dolum yapan sigara sarma makinaları enjeksiyon sistemli dediğimiz (demirin iterek tütünü doldurması) olmasına dikkat ediniz. Enjeksiyon modelli sigara sarma makinaları koyduğunuz tütünü iterek doldurduğu için herhangi bir şekilde dökme yapmadan sigara sarımını gerçekleştiriyor. Fakat bu tarz makineleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bir kaç madde var. Bu noktalara makalenin devamında değineceğim.

Öncelikle çok seri sigara sarma makinası arayışınız varsa, üzülerek söylemeliyim ki, bulamazsınız. Bulsanız bile çeşitli sorunlar çıkacak ve muhattabınız çok zor. Bundan en önemlisi ise, seri sigara sarma makinalarını satmakta, kullanmakta yasaktır. İnternette araştırdığınız da, seri sigara sarma makinası çok fazla göreceksiniz. Almaya niyetliyseniz eğer, alacağınız satıcı ile her şeyi konuşun. Resmi olarak bir garanti olmadığını bilerek konuşmalısınız. Bu tarz makinelerin fiyatları 10 bin TL ila 50 bin TL arasında değişmektedir.

Biraz önce yukarıda belirttiğimiz parafraga geri dönelim. Enjeksiyonlu sigara sarma makinalarında, saatte ortalama 4 karton sarabilirsiniz. Eğer saatte 4 karton sarıyorsanız çok iyi demektir. Kolay kolay hiç kimse, saatte 4 karton sigara dolumu yapamaz. Kendinizi tebrik etmelisiniz. Hangi makine 4 karton sarar ? Neye göre bu makaleyi yazdın ? İstatikler kime ait diyorsunuz. Bu istatikleri benden satın alan müşterilerime soruyorum. Bir çok müşterim bu işi ticari olarak yaptığı için, beğendiği takdirde tekrar tekrar alıyor ve bende hepsine soruyorum. Saatte kaç karton sarıyorsunuz diye, buraya yazdığım istikler tamamen ortalama istatiklerdir. Bir kısım 3 karton diyor, bir kısım 4 karton. Yazdığım istatikler tamamen ortalama istatiklerdir.

Enjeksiyonlu sigara sarma makinası modellerinde dikkat etmeniz gereken bir kaç madde var demiştim. Bunu şu şekilde açıklayabilirim;

1-) Islak ya da kuru tütün kullanmamanız gerekmektedir. Çok ıslak tütün kullandığınız takdirde makine dolumu gerçekleştirmez ve tıkanır. Bu size zaman kaybı olacaktır. Makineyi temizleyip tekrar tekrar sarmaya çalışacaksınız. Islak tütünü sarsanız bile, sardığınız sigaradan duman çıkmayacaktır. Çok kuru tütünde kullanmamanız gereklidir. Çok kuru tütün kullandığınızda, hem nizami bir sarım olmayacak hemde sigara dolumu yaparken makaronun ortasından filtreye kadar boş bırakacaktır.

2-) Bu madde çok önemli bir madde değil fakat dikkat etmenize faydalı olacaktır. Enjeksiyonlu olan bütün sigara sarma makinaları ince kıyım tütün sarmaktadır. ince kıyım demem sizi sadece virginia (virjinya) tütün sarıyor olarak düşündürmesin. Virjinya tütünü çok daha kolay sarar. Asıl meseleye gelelim. Adıyaman, bitlis, çelikhan ya da diğer tütünleride sarmaktadır. Fakat bazı tütünlerin yaprakları çok uzundur. Bu uzun olan tütn yapraklarını makasla inceltmeniz sizin yararınıza olacaktır. Genelde tütün yaprakları normal seviyededir fakat siz yine de göz gezdirip ilk önce uzun yapraklı tütünleri makasla keserseniz bir daha uğraşmamış olursunuz.

Şimdi geliyoruz asıl meseleye. Sigara Sarma Makinaları hafif nemli tütünleri sarmaktadır. Tütününüz ne çok ıslak ne de çok kuru olacak. Hafif nemli tütün kullandığınız takdirde hem bildiğimiz tekel sigarası gibi saracak hemde içimi gayet çok hoş olacak. Nem oranları %12 ila %15 olmalıdır. Bu nem oranlarına dikkat ederseniz bir sıkıntı olmayacaktır ve bu nem oranlarında tütün koyduğuınuzda, sigara sarma makinası içerisine sıkışmayacağı için makineniz yıpranmayacak ve daha uzun ömürlü kullanacaksınız.

İnternette araştırma yaptığınızda, bir çok sigara sarma makinası göreceksiniz. Sigara Sarma Kadıköy olarak piyasada bulunan bütün sigara sarma makinaları satmıyoruz. Müşterilerimizden gelen memnuniyet oranına göre satıyoruz. Çünkü; biliyoruz ki bir çok müşterimiz bu işi ek gelir olarak yapıyor ve kimse parasını çöpe atmak istemez. Örnek vermek gerekirse, V2 modeli enjeksiyon sistemli ve bir çok müşterimizden bir çok şikayet aldık. İnternet sitemizde olmasının sebebi ise, sipariş veren müşterilerimizi bilgilendirip işine yaracağı makineyi önermek. Bu sayede bizim müşterimiz olmak isteyen müşterilerimiz paralarını sokağa atmıyor ve ek iş olarak yaptığı sigara dolum işini rahatca yapıyor.

Şunuda unutmamalısınız ki, hiç bir sigara sarma makinasının resmi olarak garantisi yoktur. İnternet sitelerinde gördüğünüz garantili gibi ibarelere inanmayınız. Şirket prensibi olarak müşterilerimizi mağdur etmeyi hiç bir zaman düşünmedik. Ürünü sattık, gerisi müşteriye kalmış gibi bir şey kesinlikle olamaz. Sigara Sarma Kadıköy olarak, elektrikli sattığımız sigara sarma makinasına servis garantisi sunmaktayız. Servis garantisi nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyim. İstanbul / Eminönü semtinde anlaştığımız bir usta mevcut ve arıza gibi durumlarda ücretli olarak tamir etmektedir. Eğer ben zaman kaybı yaşamak istemiyorum, yedek parçayı alıp kendim ya da bir elektrikciye yaptırırım benim için zaman, nakittir diyorsanız sizi tebrik ediyoruz. Bizden sipariş veren müşterilerimize yedek parça satışı yapmaktayız. Öncelikle şunuda belirtelim, elektrikli sigara sarma makinasının Türkiye’ye hiç bir şekilde yedek parçası gelmiyor. Fakat bizim 3 senelik bir müşteri pörtföyümüz olduğu için stoklarımızda her zaman bol şekilde elektrikli sigara sarma makinası mevcuttur. Müşterilerimize ileride yedek parça lazım olacağını bildiğimiz için, stokta olan elektrikli sigara sarma makinalarının bir kısmını yedek parça satışı için ayırıyoruz. Müşterilerimiz bize telefonla ulaşır hangi yedek parçanın lazım olduğunu söyler, şirket prensibi olarak makul bir fiyat veririz ve kabul ettiği takdirde daha önce hiç açılmamış sıfır olan elektrikli sigara sarma makinasından o parçayı söküp müşterimize göndeririz. Amacımız makinenin maliyetini kurtarması ve müşterilerimizin mağdur olmaması. Elektrikli sigara sarma makinasının karışık bir sistemi yoktur. 1 adet torna vida ile çok rahat şekilde ihtiyacınız olan yedek parçayı sigara sarma makinasına takabilirsiniz. Eğer sigara sarma makinası alıcaksanız ve tercihiniz kollu olan sigara sarma makinalarından yanaysa buradan sonrasını dikkatlice okuyunuz. Kollu sigara sarma makinalarının içinden yedek parça çıkmaktadır. Genelde 2 adet yay 1 adet kaucuk çıkar. İleride yayı koptuğunda, ya da kaucuk yıprandığınızda içinden çıkan yedek parçalar ile değiştirebilirsiniz. Fakat şunu unutmamalısınız kollu sigara sarma makinalarının yedek parçalarını bulamazsınız. Bunlar genelde çeliktir. İçinden çıkan ve kaucuku bir şekilde tornacılarda bulabilirsiniz fakat başka bir arıza olduğunda yedek parça bulamazsınız. O makine artık çöp olacaktır. Fakat yazının sonuna doğru önerdiğimiz kollu sigara sarma makinaları 3-5 ayda bozulacak makineler değildir. Ortalama en az 10 ay kullanabilirsiniz. Biraz aşağıda nasıl bir tütün kullanmalısınız diye anllatığım yazımda yazılanlara dikkat ettiğiniz takdir ortalama 1 seneden fazla bile kullanırsınız. Ticari olarak kullandığınız takdir hem makina parasını çıkarmış olacaktır hemde size para kazandırmış oalcaktır. Bireysel olarak kullanan kullanıcılarımız daha uzun süre kullanacaklardır. Yukarıda verdiğim örnekler günde ortalama 10 karton sigara saran müşterilerimiz için verilmiştir.

Toz tütünlere değinmek istiyorum. Buradaki bilgiler aşağıda belirttiğimiz tüm sigara sarma makinası modelleri için geçerlidir. Ürünlerin tanıtımını yaparken tekrar tekrar bu bilgi ürün tanıtımına yazmayacağım. Aşağıda tanıtacağım bütün sigara sarma makinalarında toz tütün kullanabilirsiniz. Herhangi bir sıkışma olmadan, sorunsuz bir şekilde saracaktır. Fakat tütün haznesine sadece toz tütün koymayınız. Normal tütününüzün üzerine, toz tütün serpin ve bu şekilde sarınız. Sadece toz tütün koyduğunuzda, makine içerisinde sıkışacaktır. Sigara sarna makinanızı boş yere yıpratmış olacaksınız.

Sanal mağazamızdan alışveriş yapmaya karar verdiyseniz size ödeme seçeneklerinden bahsetmek istiyorum. Siparişini verdiğiniz ürünleri kapıda ödeme şekli ile ödeyebilirsiniz. Ödeme seçenekleri: Kapıda Nakit Ödeme ya da Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme (Tek Çekim) taksit yapacak olan müşterilerimiz tek çekim sonrasında çalıştığı bankayı araması gerekmektedir. Çalıştığımız kargo firması aras kargodur. Aras kargo kalitesi ile size sigortalı bir şekilde gönderiyoruz ve aras kargonun sağladığı Api hizmetlerini kullanıyoruz. Siparişiniz aras kargoya teslim edildikten sonra kargo firması ürününüze ait aturayı kestikten hemen sonra cep telefonunuza anlık olarak kargo takibi yapabileceğiz kargo takip numarası gelmektedir. Manuel işlem değil, direk api sayesinde anlık gelmektedir. Bazen 1 saat gecikmeli olabilmektedir. Bu tamamen sunucu yoğunluğuna göre değişmektedir ve çok nadir olan bir şeydir. Siparişlerinizi size en kısa zamanda ulaştırmak için müşteri temsilcilerimiz kargo takibi yapmaktadır. Oluşabilecek herhangi bir kargo aksaklığında hemen müdahale etmektedir. Firmamız satın aldığınız ürünleri size tam eksiksiz ve hasar görmemiş bir şekilde teslim etmekle yükümlüdür. Eğer kargo firmasından kaynaklı kırılma gibi bir durum söz konusu ise 24 saat içerisinde hemen 0850 302 08 61 numaralı telefonu arrayıp bilgi veriniz. Ücretsiz ürün değişimi için gerekli işlem yapılacaktır. Kesinlikle müşterimizi mağdur etmek gibi bir çabamız yok ve hiç bir zaman olmadı. Fakat bizim iyinetimiz bazen suistimal edilebiliyor ve bu durum üzücü olabiliyor. Lütfen kargonuzu teslim aldıktan sonra, herhangi bir şekilde hasar varsa 24 saat geçmeden bizi arayın ve bilgi verin.

0850 numarasına değinmek istiyorum bu paragrafta. Bazı müşterilerimizin telefon numaramız ile ilgili bir kaç çekincesi vardı. 0850 numaralı bir telefonu aradığımızda faturama fazla ücret yansır mı? gibi sorular geldi. Öncelikle 0850 numaralı telefonları aradığınızda herhangi bir şekilde, faturanıza fazla ücret yansımaz. 0850 numaraların sabit hatlardan hiç bir farkı yoktur. 0850 numarasını aradığınızda, normal tarifeden ücretlendirirsiniz. Eğer hattınızda, kampanya dakiları var ise arama yaptığınızda bu kampanya dakilardan düşer. Öncelikle şunu belirtmekliyim ki, 0850 numaralar sanal santral ile çalışan numaralardır. İnternetin olduğu her yerde çalışır, yönlendirme gibi durumlarda ücret ödenmez. Santral kuran firmalar 1 dakikada istedikleri şekilde santral sistemini kurarlar ve kablo karmaşasından kurtulur. En öenmli kısım ise burada başlıyor 0850 numaralar diğer sabit hatlı numaralara göre çok ucuzdur. Şirketlerin maliyetini çok fazla düşürür ve kullandıkca ödeme yapılır. 0850 numaraları gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için google’dan yardım alarak daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

3 senelik sektör tecrübemize dayanarak söylüyoruz ki, şu an piyasada sağlam, kaliteli 4 adet düzgün dolum yapan sigara sarma makinası mevcut. Bunlardan 1 tanesi elektrikli sigara sarma makinası diğer kalan 3 tanesi ise kollu diye tabir ettiğimiz sigara sarma makinası. Fakat bu kollu sigara sarma makinasının 1 modeli ticari kullanıma uygun değildir. Kişisel olarak kendi sigaranızı sarmak için idealdir. Yazının devamında bu makine hakkında yazdığım makalede görmüş olacaksınız.

İnternet sitemizde sigara sarma makinası yorumları sayfası mevcuttur. Bizim müşterimiz olmaya karar verdiğinizdee, lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Genel olarak C77 olan modeli müşterilerimize öneriyoruz ve orumlar sayfasında yazılan bütün yorumlar c77 modeline ait yorumlardır.

Ürünlerimizi beğenmediğiniz takdirde, teslim aldıktan sonra 7 (yedi) gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade edebilirsiniz. İade sebebiniz önemli değil, iade günü olan 7 günü geçirmeyin ve 0850 302 08 61 numaralı telefonu arayarak bilgi verin. Müşteri temsilcilerimiz size gerekli olan bilgileri verecektir. Ürünleri iade ederken, kesinlikle orjinal ambalaj yırtılmamış, etiket yapıştırılmamış ve makine yıpranmamış olmalı. Müşterilerimizin satın aldığı ürünleri paketlerken, gayet sağlam ve tertemiz şekilde paketliyoruz. Kargoda hiç bir sorun olmadan müşterilerimize ulaşıyor. Fakat iade etmek isteyen bazı müşterilerimize güzel paketleyin dememize rağmen ürünü kargo poşetine bile koymadan, direk kutusunu kargoya teslim ediyorlar. Ürün firmamıza gelene kadar üzerinde bir sürü etiket yapıştırılmış oluyor. Bu tarz iadeler kabul edilmeyecek. Zamanında, bir çok müşterimize ürün kutusunda kargo etiketleri olduğu halde mağdur etmeyip iade aldık fakat artık üstesinden gelememeye başladık. Hiç kimse, üzerinde etiket yapıştırılmış bir ürünü satın almaz.

Biraz önce piyasada sağlam, düzgün ve kaliteli 4 adet sigara sarma makinası var demiştim. Bu yazının devamında bu makineler hakkında bilgilere yer vereceğim.

Öncelikle en çok sattığımız Elektrikli, Modeli C77 olan Hazneli diye tabir ettiğimiz Tam Otomatik Sigara Sarma Makinasını önerebilirim. Yukarda garanti ile ilgili yazdığım yazıda bahsettiğim ürün bu üründür. İleride olabilecek arızalarda sizleri mağdur etmiyoruz ve yedek parça istediğinizde 2 sene boyunca size ücretli olarak tedarik etme sözü veriyoruz.

C77 Elektrikli Hazneli Sigara Sarma Makinası

Sol tarafta bulunan görselde gördüğünüz ürün C77 olan elektrikli sigara sarma makinasıdır. C77 sigara sarma makinası kullanımı çok basittir. Yazının sonunda ekleyeceğim videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. C77 sigara sarma makinası içerisinde bütün aparatlar gelmektedir. Kargonuzun ödemesini yapıp teslim aldığınızda, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum bir çok müşterim bu soruyu sormaktadır. Ürünün sesi çok azdır ve kimseyi rahatsız etmez. Aynıda odada uyuyan bir insanı bile uyandırmaz. Elektrik tüketimi çok azdır, 3 senelik satış tecrübemizde 1 tane bile müşterimiz elektrik ile ilgili bir şikayetle gelmemiştir. Şimdi gelelim asıl konummuzda, saatte kaç adet sarıyor bu makine dediğinizi duyuyorum. Satın alan müşterilerimin tepkilerine göre söyleceğim. 1 Saatte en fazla 300 adet (1,5 karton) sigara sarımı yapabilirsiniz. Daha fazlasını beklemeniz hayal kırıklığı olacaktır. ürünün herhangi bir şekilde ısınma problemi olmaz. Sadece sigara sararken motoru çalışır onun dışında led lamba yanar. Eğer isterseniz her saat başı 10 dakika bekletebilirsiniz. C77 olan sigara sarma makinasının ağırlığı ortalama 1,5 kilodur. Evinizde istediğiniz her yerde sigara sarabilirsiniz. Kendiniz için konforlu bir ortam hazırlayın ve sigara dolumunuzu yapın. C77 sigara sarma makinası tütün dolumu yaparken makaronlara eşit olarak doldurmaktadır. Hazneye koyduğunuz tütün fazla bile olsa siz sarmak için kolu indirdiğinizde fazla tütünü hazneyi kapatan çelik kapak keser. Bu kapak keskindir kolu indirirken elinizi kesinlikle tütün haznesine koymayınız. Sigaranın filtre kısmı (dip kısmına) kadar tam doldurur fakat uç kısmı (yakılan kısmında) fazla tütün olabilir. Bu fazla tütünleri makasla kesmelisiniz ya da elinizle koparabilirsiniz. Bunun bir çözümü ne yazık ki yok ve diğer modellerde de bu mevcuttur.

Ürün içerisinden 1 adet c77 elektrikli sigara sarma makinası, 1 adet güç adaptörü, 1 adet temizleme fırçası, 1 adet temizleme teli ve tabaka çıkmaktadır. Tabaka üzerine sardığınız sigaraları koyabilirsiniz. Tabakayı filtre takdığınız kısma koymanızı tavsiye ediyoruz dökülen tütünleri tekrar hazneye rahat şekilde koymanız için. Temizleme fırçası ile makinenizi temizleyebilirsiniz. Tenizleme Teline değinmek istiyorum. Yukarda tütün kullanımı ile anlattığımzı yazımızda, ıslak tütün makineye sıkışır ve temizlemek zorunda kalırsınız demiştim. eğer böyle bir hata yaptıysanzı bu temizleme teli imdadınıza yetişecek. Oldu ki, dalgınlığınıza geldi tütün hala ıslak nemini almamış. Sigara sararken hazneye koydunuz ve makine durdu. Bu durumda kesinlikle panik yapmayınız. Dilerseniz 0850 302 08 61 numaralı telefonu arayın ve müşteri temsilcilerimiz ne yapmanız gerekenleri anlatsın ya da bu yazıyı okumaya devam ediniz. Öncelikle böyle bir problem yaşadığınız da, panik yapmadan yavaş şekilde kolu yukarı kaldırınız. Taktığınız sigara filtresini çıkarınız. Makine açık durumda olsun kapatmayınız. Kolu yukarı kaldırdıktan sonra, makien üzerinde yazan reset düğmesine 20 sn boyunca basılı tutun. Makineden sesler gelecek panik yapmayınız. 20 sn basılı tuttuktan sonra, Temizleme demirini alın ve öncelikle tütün haznesine koyduğunuz tütünleri temizleyin. Daha sonra ise, haznenin kenar kısımlarında tütünlerin sıkışmış olduğunu göreceksiniz. Bu demir yardımı ile hem tütün koyduğunuz kısımdan hemde makaronu takdığınız kısımdan bu tütünleri güzelce temizleyiniz. İyice temizlediğinizden emin olduktan sonra, kolu indirin. Makine çalışmaya başlayacaktır. Eğer kolu indirdiğiniz de, demir çıkmıyor ise tekrar reset düğmesine 20 sn basılı tutun ve kolu indirmeyi deneyin. Eğer hâlâ aynıysa makinanın durumu 0850 302 08 61 numaralı telefonu arayınız ve müşteri temsilcilerimize durumu bildirin. Müşteri temsilcilerimiz size gereken yardımı yapacaktır. C77 sigara sarma makinasını bireysel olarak kullanıcaksınız uzun süre arıza vermeden kullanabilirsiniz. Fakat ticari olarak kullanıcaksınız (Günlük ortalama 10 karton) 3 ila 5 ay kullanabilirsiniz. Makine içerisinde bulunan bir parça plastik ve bu parça ileride kırılabiliyor. Bu parçanın ücreti de 50 TLdir. C77 modelinin başka arıza veren bir parçası bulunmamaktadır. Müşterilerimiz arasında çok nadir motor ya da diğer parçalar istenmektedir. Bunlar ise, genelde makineyi düşürdükleri için ya da fazla elektrik akımı verdikleri için oluşan arızalardır.

3 ay ile 5 ay arasında bu parçanın kırılması kafanızı kurcalamış olabilir bu konuyu anlatmam gerekirse öncelikle şunu belirteyim Türkiye dahil Dünya’da seri olarak sigara sarımı yapmak yasaktır. Seri olarak sigara saran makineleri kullananada, satanada yüksek ciddi miktarda cezalar mevcut. Yurt dışı siteleri araştırdığımda Ülkemizde olduğu gibi seri makine satışı yapan bireysel hiç bir sahış görmedim. Belki vardır fakat benim gözüme hiç ilişmedi. Genelde Ülkemizde bu tarz makineleri yapan mühendislerimiz satıyor. C77 dahil diğer bütün makineler bireysel kullanıma göre üretilmiş makinelerdir. Bir insanın günlük ihtiyacı kadar, kendisi sigara ihtiyacını saracak kadar tasarlanmıştır. Bireysel olarak üretilen bu makineleri seri olarak kullandığınızda ister istemez bu tarz arızalar çıkabiliyor. Fakat bu paranızı sokağa atacaksınız anlamına gelmemektedir. Makina bozulana dek, hem makina parasını çıkarmış hemde paranızı kazanmış olacaksınız. Bir çok müşterilerimiz 3 ya da 6 ay gibi sürelerle yeni makine siparişi vermektedir. Bu tarz makineler sayesinde sigara sarımı yapıp para kazanmakta ve bu tarz makinelerin ömrü hakkında bilgileri mevcut. Sizde kullandığınız zaman göreceksiniz ki, bu işi yapıyorsanız bu tarz arızaları kabul etmek zorunda kalıcaksınız. Satın aldığınız makineleri kullanırken, tütün kullanımı için yazdığım maddelere dikkat etmenizde fayda var. Daha uzun ömürlü kullanmış olursunuz.

C77 elektrikli sigara sarma makinasının perakende satış fiyatı kdv, kargo ve kapıda ödeme ücreti dahil 249 TLdir. (05.06.2017 itibari ile güncel fiyattır.) Güncel fiyat için aşağıda sipariş için verdiğim linke tıklayınız.

C77 Video

Elektrikli makine olarak önerebileceğim tek model C77dir. Diğer makinelerden müşterilerimiz memnun kalmadığı için biz satmıyoruz. Diğer elektrikli modelleri almaya karar verirseniz diğer internet sitelerinde araştırabilirsiniz.

Kollu makineleri tanıtacağım. Kollu makineler elektrikli makinelerden biraz farklı olarak çalışmaktadır. Kollu makinelerde saatte saracağınız sigara miktarı biraz daha fazladır. Elektrikli makinede motor olduğu için ve bu motorun bir bekleme süresi olduğu için sizi kısıtlıyor. Kollu sigara sarma makinaları ise tamamen bilek gücü ile çalışmakta ve ne kadar hızlı yapıp pratiklesirseniz o kadar çok sarım yaparsınız. Yukarıda yazdığım gibi kollu makineleri uzun ömürlü kullanabilirsiniz fakat içerisinde çıkan yedek parçaları kullandıtkan sonra tekrar yedek parça bulmanız çok zor ve şirketimiz kollu makinelerde size yedek parça garantisi sunmamaktadır.

3 Adet kollu sigara sarma makinası var demiştik. Bunların isimleri OCB Micro Matic, OCB Top O Matic ve Roll It Easy Matic. Ocb Micro Matic ve Ocb Top o Matic ticari olarak kullanıma uygun ve özellikleri aynı olan üründür. Bu yüzden Micro Matic ve Top O Matic makineleri tek makalede tanıtacağım. Roll It Easy Matic bireysel kullanım olduğu için en son onun hakkında makaleye yer vereceğim.

Ocb Micro Matic Kollu Sigara Sarma Makinası

Öncelikle Ocb Micro Matic ve Ocb Top o Matic fransız patentli bir üründür. Ticari kullanıma uygundur ve uzun süre kullanabilirsiniz. Piyasada ocb micro matiğin sahtesi çok fazladır. Sahte ürünler ile düzgün sigara saramazsınız ve 1 ay sonra hiç bir şekilde sigara sarmamaya başlar. Bu yüzden ürünü alırken ya Sigara Sarma Kadıköy sitemizden ya da güvendiğiniz bir siteden alınız. Sanal mağazamızda, hiç bir şekilde orjinal olmayan, müşterilerimizi mağdur eden ürünler satmamaktadır. Ocb Micro Matic, Ocb Top O Matiğe göre, boyutu küçüktür. Sarım olarak iki modelde gayet güzel sarmaktadır. Bu konuda hiç bir kuşkunuz olmasınız.

Ocb Top O Maticiğin, Ocb Micro Maticten bir farkı vardır. Aşağıda bunu yazıyorum. Okumaya devam edin.

Her iki modeli satan bir satıcı olarak, ben Ocb top o matiği daha çok seviyorum. Bana daha sağlam ve şık geliyor Ocb Top O matic. Micro matic ve Ocb Top O Matic ile ortalama 3 ila 4 karton arasında sarım gerçekleştirebilirsiniz. Bu tamamen sizin pratikliğinize ve bilek gücünüze bağlı unutmayın.

Sağ tarafta gördüğünüz ürün ocb micro matic ürünüdür. Bu ürünü gayet güvenli şekilde alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizi yarı yolda bırakmaz.

Ocb Micro Matic ve Ocb Micro Matic bazen stoklarda tükeniyor ve Türkiye’ye gelmesi çok zaman alıyor. Bir kaç ay önce, Türkiye’de tamamen bittiğinde telefonlarım kilitlendi resmen ve işte o zaman anladım bu 2 makinenin kaliteli olduğunu.

Ocb Micro Matic Video

OCB micro matic kelik kollu sigara sarma makinasının perakende satış fiyatı kdv, kargo ve kapıda ödeme ücreti dahil 269 TLdir. (05.06.2017 itibari ile güncel fiyattır.) Güncel fiyat için aşağıda sipariş için verdiğim linke tıklayınız.

Ocb Top O Matic Kollu Sigara Sarma Makinası

Sağ resimde gördüğünüz ürün Ocb Top O Matictir. Ocb Top O Matic, Ocb Micro Maticten daha şık daha sağlam geliyor bana her zaman. Tabi ki, bu ürünleri kullanan müşterilerimiz daha önce arkadaşından, eşinden, dostundan ya da çalıştığı tütüncüde görüp tavsiye üzerine alıyor. Daha önce Ocb Micro Matic kullananlar, genelde aynı makineyi kullanmaya devame diyor. Ocb Top O matic için de geçerli bu durum. Ocb Top O Matic kullanan yine Top O Matic kullanmaya devam ediyor.

Ocb Top O Matic için Ocb Micro Maticten artısı var dedik. Şimdi geliyoruz bu artıya. Top o matic ile sigara sardığınızda, uç kısımda kalan fazla tütünleri kesme özelliği mevcut. Sigaranızı sardıktan sonra, diğer modellerde makasla kestiğiniz uçları ocb top o matic siz sigara sararken kesiyor. Bu artısı ise, küçük gibi görünün aslında önemli bir zahmetten sizi kurtarıyor.

Ocb Micro Matic ve Ocb Top O Matic içerisinden 2 adet yedek yay ve kaucuk çıkmaktadır.

Bu iki modelde kaliteli bir üründür. İnceleyip karar vermek siz değerli müşterilerimize kalmıştır.

Ocb Top O Matic Video

OCB top o matic sigara sarma makinasının perakende satış fiyatı kdv, kargo ve kapıda ödeme ücreti dahil 279 TLdir. (05.06.2017 itibari ile güncel fiyattır.) Güncel fiyat için aşağıda sipariş için verdiğim linke tıklayınız.

Roll It Ea Matic Kollu Sarma Makinası

Makalemizin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Şimdi sıradaa, ticari kullanıma uygun olmayan bireysel olarak kullanıma uygun olan Roll It Easy Matic ürününün tanıtıma geldim. Roll It Easy Matic diğer iki model gibi gayet güzel sigaralar sarmaktadır. Fakat ticari kullanıma uygun değildir ve bireysel kullanım bile olsa ömrü uzun süre değildir. Benim tavsiyem, günlük 1 paket sigaran içen müşterilerimiz bu ürünü kullanabilir. Roll It Easy Matic içerisinden, yukarda bulunan 2 kollu makinenin aksine yay ve kaucuk çıkmamaktadır. İçerisinde yedek parça olarak, tütünü ittiren demir çıkmaktadır. Sanırım en çok arızayı o demir veriyor. Üretici firma sadece o demiri koymuş. Roll It Easy Matic satışım çok aktif bir şekilde olmadı fakat, şimdiye kadar herhangi bir şekilde demir haricinde başka bir yedek parça isteyen olmadı. Bu konu üzerine daha fazla tecrübelerimi yazamıyorum.

Bu ürünün ne  yazık ki, çekilmiş bir videosu mevcut değil.

Roll It Easy Matic sigara sarma makinasının perakende satış fiyatı kdv, kargo ve kapıda ödeme ücreti dahil 279 TLdir. (05.06.2017 itibari ile güncel fiyattır.) Güncel fiyat için aşağıda sipariş için verdiğim linke tıklayınız.

Elektrikli makinelerde, tütün haznesinden çıkan çelik kapak keskin demiştim. Bu kollu olan sigara sarma makinaları içinde geçerlidir. Sarım yaparken ve kapak kapanırken kesinlikle elinizi arasına ssıkıştırmayınız. Elinizi kesebilirsiniz, dikkatli olun.

Kaliteli, sağlam ve işe yarayan paranızı çöpe atmamanız gerektiğini anlatan bu yazdığım makale umarım size yardımcı olmuştur. Bütün bildiklerimi ve tecrübelerimi gayet şeffaf ve dürüst bir şekilde anlattığıma inanıyorum. Eğer benim es geçtiğim, aklınızı kurcalayan başka sorular mevcut ise, 0850 302 08 61 numaralı telefonu arayarak sorabilir ya da aşağıda yorum yapın yazan yerden sorabilirsiniz. Benim tavsiyem, aşağıdan yorum yaparak sormanız ve okuyan bütün ziyaretcilerimizin bilgilenmesi. Umarım bu makaleyi beğenmişinizdir.

Erol KABAKCı

0850 302 08 61


Yorumlar

  • Perihan

    08/08/2018   22:32

    Süper bir makina..elle küçük aparatla saatlerce uğraşmaktan bıkmıştım..tavsiye ederim..hiç kağıt yırtmıyor kullanımı basit..

     
     
Yorum Yapın


bank