0 850 302 08 61

Sigaradan nasıl tasarruf edebilirim?

Sigara zamları artık ortada, bir çok insan haklı olarak sigaradan tasarruf etmek istiyor. Keşke hiç kimse içmese, ama ne yazık ki mümkün değil. Sigaradan tasarruf etmek için, yapılacak tek bir şety var o da ya bırakmak (umarım) ya da tütün kullanmak. Bir anda bırakmak mümkün olmadığı için, tütün daha mantıklı. Öncelikle alacağınız tütünleri iyi araştırmanız lazım. Çeşitli tütün dükkanlarından alınan tütünler önce güzel, daha sonra aldığınızda ise farklı olabiliyor. Bu bizzat başıma geldi.

Öncelikle kaliteli bir tütün bulduktan sonra, boş makaronlar almanız gerek. Boş makaronları internetten almanızı tavsiye etmiyorum bir çok tütün dükkanlarında mevcut ve fiyatlar aynı. İnternet siparişleri genelde çoklu satış yapıyor. Herşey hazır olduğu vakit, ya manuel olan makineler ile saracaksınız ya da elektrikli sigara sarma makinası almanız gerek. Manuel tavsiye etmiyorum, elektrikli sigara sarma makinası ile rahat şekilde sigara dolumu yapabilirsiniz.

Günlük sigara 10 lira veren bir insan ayda 900 TL sigaraya vermiş olur. Kaliteli bir tütünün ortalama kilosu 50 TL. Boş makaronların 200lü fiyatı ise ortalama 4 tl. Günlük 1 paket sigaran içen bir insan ayda ortalama 600 adet sigara içmektedir.

4 liraya aldığınız boş makaronlarda 200 adet mevcut. Bu durumda 3 adet boş makaron aylık kullanmanız için gerekli olan miktardır. 4*3=12 lira aylık olarak makarona vereceğiniz fiyat.

1 Kilo tütün 50 lira demiştik. 1 kilo tütünden ortalama 5 karton sigara dolumu gerçekleştirebilirsiniz. 12 lira 3 adet makaron fiyatı * 50 TL tütün ücreti ile birlikte toplam 62 liraya aylık sigara ihtiyacınızı karşılamış olursunuz ve  karton doldurabileceğiniz tütününüz size kalmış olur.

Kaliteli, Sağlam ve Dayanıklı Elektrikli Sigara Sarma Makinası arıyorsanız ise buraya tıklayınız

Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapın!
Yorum Yapın


bank